/ luty 18, 2018/ Aktualności

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to Święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków zawsze mają czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Nic dziwnego, że w tym wyjątkowym dniu seniorzy zapominają na chwilę o dokuczających bolączkach, chorobach i śpieszą do szkoły na spotkanie z ukochanymi wnuczętami.

 

            W sobotę 20 stycznia 2018r. w naszej szkole już po raz 24. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Msza św. koncelebrowana przez księdza proboszcza Stanisława Srokę i księdza wikarego Witolda Capłapa w intencji wszystkich seniorów była wstępem do tej wspaniałej środowiskowej uroczystości. Dalsza część odbyła się w budynku szkolnym, do którego przybyli babcie i dziadkowie.

            Uroczystość rozpoczęły panie Jadwiga Stopyra – dyrektor Szkoły Podstawowej i Lucyna Pietrycha – dyrektor Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy, które serdecznie witały przybyłych seniorów, życząc, by spotkanie było radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Tegoroczną uroczystość zaszczyciła swą obecnością pani Małgorzata Leja – dyrektor GZOS w Kuryłówce, która nie szczędziła ciepłych słów zgromadzonym gościom. Do życzeń dołączył się również nieobecny na uroczystości Wójt Gminy Kuryłówka pan Tadeusz Halesiak.

Życzę, abyście Państwo codziennie doświadczali miłości, dobroci i wsparcia najbliższych. Bazując na bogatej życiowej wiedzy i doświadczeniu bądźcie ważnym wsparciem i autorytetem dla młodych, a oni niech otaczają Was troską, zrozumieniem i życzliwością.

Życzę też rodzinnych radości, a przede wszystkim niech dopisuje Państwu jak najlepsze zdrowie i poczucie, że jesteście – Nasi Seniorzy – bardzo potrzebni. – między innymite słowa w imieniu Wójta Gminy Kuryłówka odczytała szanownym gościom Pani dyrektor Małgorzata Leja. Miłym akcentem spotkania były także życzenia ze specjalną dedykacją muzyczną dla wszystkich seniorów od księdza proboszcza Stanisława Sroki. Poza piosenką, proboszcz życzył wszystkim tradycyjnie zdrowia, szczęścia i 100 lat życia.

            Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Na szkolnej scenie pojawili się zarówno ci mali, jak i nieco starsi artyści, którzy z wielkim przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, wyrażając w ten sposób swą ogromną wdzięczność babciom i dziadziom za ich nieocenioną miłość, cierpliwość oraz troskę. W trakcie spotkania czcigodni goście z zapartym tchem podziwiali również przedstawienie jasełkowe. Wspaniałe stroje, ciekawa scenografia i fantastyczna gra aktorów niezwykle podobały się publiczności. Występy aktorów przeplatały się z kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez dziewczęta z zespołu wokalnego „Sonik” prowadzonego przez panią Karolinę Rozlazły.

            Występy sceniczne w wykonaniu wnucząt wywołały wiele radosnych uśmiechów na twarzach zaproszonych gości, ale wycisnęły też niejedną łezkę będącą niewątpliwie wynikiem dumy i ogromnego wzruszenia.

            Zwieńczeniem części artystycznej było tradycyjne „Sto lat”, które miało swój wyjątkowy charakter zwłaszcza dla Jubilatów Państwa Kołtów z Dąbrowicy i Państwa Sochów z Kolonii Polskiej świętujących 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Później nadszedł czas na indywidualne życzenia, prezenty i uściski od wnucząt.

            Zadowoleni, wzruszeni i szczęśliwi goście z przyjemnością spróbowali smakołyków przygotowanych przez Rady Rodziców obu szkół oraz zaangażowanych rodziców społeczności lokalnej Słobody, Kolonii Polskiej i Dąbrowicy.

            Ostatnim punktem programu była biesiada do późnych godzin wieczornych przy dźwiękach ludowej muzyki zespołów: „Kalina” z Kolonii Polskiej i „Jagoda” z Dąbrowicy.

            Oprawę artystyczną przygotowali nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy, zaś oprawą akustyczną zajęła się pani Karolina Rozlazły – instruktor GOK w Kuryłówce.

            W tym wyjątkowym dniu wszystkie buzie były rozpromienione i radosne. Dziadkowie z dumą i rozrzewnieniem opuszczali mury szkoły. Niepowtarzalna atmosfera tej uroczystości to nie tylko zasługa spotkania o charakterze integracyjnym, ale także bogactwo programu artystycznego. {gallery}dzien_seniora_2018{/gallery}