/ wrzesień 18, 2013/ Programy i projekty

Poruszanie się po drodze nie jest dla małego dziecka sprawą prostą i oczywistą. Nauka poprzez zabawę sprawia uczniom dużo radości a jednocześnie w atrakcyjny sposób pozwala zapamiętać Puchatkowe Rady. Program Klubu Bezpiecznego Puchatka wyposaża w nowe umiejętności chroniące dziecko przed niebezpieczeństwem i skierowany jest do uczniów klas I, nauczycieli i rodziców, jest realizowany we współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły

Codziennie rano wyruszasz w drogę do szkoły i codziennie wracasz do domu. Niezależnie od tego, w jaki sposób pokonujesz tę trasę – ważne, byś poznał zasady ruchu drogowego, aby być bezpiecznym każdego dnia.

ZASADY PRZECHODZENIA PRZEZ JEZDNIĘ

  1. Zawsze zatrzymuj się przed jezdnią.
  2. Spójrz w lewo.
  3. Spójrz w prawo.
  4. Ponownie spójrz w lewo.
  5. Możesz przejść na drugą stronę jezdni, pod warunkiem, że nie nadjeżdża żaden pojazd i nie występuje jakiekolwiek inne niebezpieczeństwo. Podczas przechodzenia przez jezdnię, możesz unieść rękę, aby być bardziej widocznym.
  6. Pamiętaj, że gdy wysiądziesz z autobusu lub samochodu, nie przechodź bezpośrednio przed lub za pojazdem. Jesteś wtedy niewidoczny dla kierowcy tego pojazdu.