/ luty 18, 2018/ Aktualności

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą , dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego spotkania.

W czwartek 11 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Przed południem na parkiecie bawiła się grupa młodsza – dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III. Tego dnia już od rana w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wśród przebierańców dominowały: księżniczki, motylki, wróżki, pszczółki, strażacy oraz kosmici. Podczas balu najmłodsi przystąpili do wielu wspólnych gier i konkursów. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali salę balową.

            Po południu swoją zabawę karnawałową mieli uczniowie klas starszych IV – VII. Mimo mrozu na zewnątrz w sali gimnastycznej panowała gorąca atmosfera. Humory dopisywały, a uśmiechy oraz wypieki na twarzach młodzieży potwierdziły, że impreza była bardzo udana.{gallery}karnawal_2018{/gallery}