/ luty 18, 2018/ Aktualności

W poniedziałek 22 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły wyjechali do MCK w Leżajsku na przedstawienia przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Uczniowie klas I – IV obejrzeli spektakl pt. „Porwanie Baltazara Gąbki”. Historia słynnego naukowca Baltazara, który został porwany na zlecenie króla Deszczowców mocno poruszyła najmłodszych. Szczególną sympatię u widzów wzbudziła postać Wawelskiego Smoka, który wraz z grupą zaufanych przyjaciół wyruszył w drogę, by rozwiązać szereg tajemniczych i niebezpiecznych zagadek.

W efekcie okazało się, że przyjaźń i dobro są w stanie pokonać wszystkie przeszkody, które stają na naszej drodze. Scenki przeplatane humorem i chwilami grozy wzbudziły wiele emocji, a zabawne piosenki pozwoliły dzieciom aktywnie uczestniczyć w przygodach bohaterów.

            Natomiast uczniowie klasy VII mieli okazję poczuć klimat renesansowej Werony, uczestnicząc w spektaklu na motywach tragedii Wiliama Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Losy młodych, pięknych kochanków, których miłość stała się niemożliwa ze względu na konflikt zwaśnionych rodów oraz wspaniała oprawa muzyczna dostarczyły publiczności wielu artystycznych wzruszeń. Aktorzy grali bardzo sugestywnie, świetnie potrafili oddać emocje bohaterów. Nie zabrakło elementów komicznych, które wprowadzili na scenę: Marta – niania Julii oraz Merkucjo – przyjaciel Romea. Uczniowie z wielką uwagą śledzili losy bohaterów, razem z nimi przeżywali kolejne sceny, wzruszali się, gdy zły los sprawił, że Romeo i Julia musieli poświęcić swe życie w imię miłości.

            Na zakończenie odbyło się spotkanie z aktorami, podczas którego młodzież mogła dowiedzieć się kim był Wiliam Szekspir, jakie utwory wyszły spod jego pióra i jaka była ich tematyka, a także jak wyglądał „teatr elżbietański”.