/ luty 18, 2018/ Aktualności

29 stycznia w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim został rozstrzygnięty XXV Wojewódzki Konkurs Plastyczny Szopka Betlejemska w oczach dziecka”. Celem konkursu było poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, a także rozbudzanie wyobraźni twórczej oraz rozwijanie możliwości warsztatowych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach.

 

            Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali prace przestrzenne. Izabela Kycia – uczennicaklasy III zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej: 7 – 9 lat, zaś Krzysztof Szpyt – uczeń klasy VI otrzymał wyróżnienie w kategorii wiekowej: 10 – 12 lat.

            Należy dodać, że na konkurs wpłynęło 798 prac dzieci ze 131 różnych instytucji. Mimo tak licznej konkurencji nowatorskie techniki i kreatywność naszych uczniów zostały docenione przez Jury i przyniosły im zasłużony sukces. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała pani Zofia Frączek Skwara.

            Wyboru prac konkursowych dokonało Jury w składzie: Jolanta Szpunar – artysta plastyk z Rzeszowa, Andrzej Korzec – artysta plastyk z Rzeszowa, Marek Szymaszek – artysta nieprofesjonalny z Lubziny, Ryszard Kucab – artysta plastyk z Dębicy, Krzysztof Brzuzan – artysta plastyk z Rzeszowa.

            Wszystkie prace dostarczone na konkurs można było oglądać podczas wystawy pokonkursowej w dniach 21.12.2017. – 29.01.2018. w MGDK w Głogowie Małopolskim.{gallery}szopka_2018{/gallery}