/ marzec 31, 2023/ Aktualności

31.03.2023 r. w GOK w Kuryłówce odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Portret Jagi”, którego celem było upamiętnienie 78. rocznicy śmierci Janiny Przysiężniak ps. Jaga – dziewczyny wyklętej, łączniczki i sanitariuszki w Oddziałach NOW-AK. Zadanie konkursowe polegało na namalowaniu lub narysowaniu portretu naszej lokalnej patriotki.

Podczas gali wręczania nagród odbyło się spotkanie z autorką publikacji „Jaga” Janina z Oleszkiewiczów Przysiężniak Wiolettą Gut – Siudak, która w niesamowitej lekcji historii przybliżyła zgromadzonym postać Janki. Uroczystość swą obecnością uświetnili Pani Agnieszka Wyszyńska – wójt Gminy Kuryłówka oraz Pan Rafał Kolano – przedstawiciel Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich.

Konkurs cieszył się dużą popularnością – wpłynęło 46 prac z trzech szkół. Tym większą radość sprawił nam fakt, że jury doceniło talent, pomysłowość i wysiłek twórczy naszych uczniów, bo aż cztery nagrody (spośród siedmiu wręczonych) zdobyli przedstawiciele naszej szkoły. Izabela Kycia – zajęła II miejsce, a wyróżnienia otrzymali – Alicja Piskor, Jakub Gajewski, Jan Peryga wszyscy z kl. VIII (opiekun pani Halina Kycia).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.