/ luty 3, 2023/ Aktualności

Dzień Babci i Dziadzia to coroczne święto dąbrowickich seniorów, które słynie z miłej atmosfery, przepięknych występów wnucząt i wspaniałej zabawy. Nic dziwnego, że corocznie gromadzi ono rzesze babć i dziadków nie tylko z naszej miejscowości.

W sobotę 3 lutego wczesnym popołudniem babcie i dziadziowie zgromadzili się licznie w kościele pw. św. Michała Archanioła w Dąbrowicy, by uczcić swe święto. Msza św. w ich intencji była preludium do wyjątkowej uroczystości. Po Eucharystii wszyscy seniorzy gromadnie przybyli do szkoły, gdzie czekały na nich podekscytowane wnuczęta.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Joanna Serkiz, która powitała przybyłych gości i w imieniu uczniów oraz nauczycieli złożyła wszystkim Babciom i Dziadziom najserdeczniejsze życzenia. Następnie głos zabrali wójt Gminy Kuryłówka – pani Agnieszka Wyszyńska, poseł na Sejm RP – pan Jerzy Paul, oraz przewodniczący Rady Gminy Kuryłówka – pan Dominik Kusy, którzy nie szczędzili miłych słów dla zgromadzonych uczestników spotkania.

Potem na scenę wkroczyły wnuczęta. Na początku były to przedszkolaki, które przepięknie recytowały wierszyki, w skupieniu prezentowały przygotowane przedstawienia, wesoło śpiewały piosenki i uroczo tańczyły, wzruszając publiczność do łez. Następnie na estradzie stanęli starsi uczniowie, którzy zaprezentowali przeróżne talenty artystyczne, muzyczne i sportowe. Był to niezwykły koncert, który oczarował licznie zgromadzonych gości. Wielką niespodzianką był także fenomenalny występ pana Mateusza Pęcaka. Utalentowany multiinstrumentalista umilił niecodzienne spotkanie, wykonując utwory na fletni Pana oraz instrumentach dętych. Zwieńczeniem części artystycznej było tradycyjne odśpiewanie 100 LAT.

Kolejnym punktem programu była biesiada. Zadowoleni, wzruszeni i bardzo szczęśliwi goście z przyjemnością próbowali smakołyków wyczarowanych przez niezawodnych rodziców naszych uczniów.

Dodatkowo uroczystość swą obecnością uświetniły zespoły Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce – orkiestra dęta, zespół wokalny „Na obcasach” oraz zespół śpiewaczy „Kalina” z Kolonii Polskiej. Podczas imprezy odbywały się również atrakcyjne konkursy z nagrodami. Przepysznie wyglądający tort oraz puchar pani dyrektor sprawiły, że chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. W tym wyjątkowym dniu wszystkie buzie były rozpromienione i radosne. Dziadkowie z dumą i rozrzewnieniem opuszczali mury szkoły.

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele, a oprawę akustyczną zapewnił pan Tomasz Pierczyk – realizator dźwięku GOK w Kuryłówce.