/ luty 7, 2023/ Aktualności

7 lutego w naszej szkole w ramach działań innowacji „Sztuka oszczędzania czyli grosz do grosza” odbyło się spotkanie klas I – IV z pracownicami banku PKO BP II Oddział w Rzeszowie, paniami Małgorzatą Reyman-Pleskacz oraz Agatą Kościółek.

Panie przeprowadziły pogadankę przypominając uczniom o korzyściach płynących z oszczędzania nie tylko pieniędzy i jednocześnie zachęciły swoich „małych klientów” do dalszej współpracy z Bankiem PKO BP.  Wprowadziły również szereg pojęć związanych z oszczędzaniem min. co to jest konto internetowe, jakie korzyści płyną z oszczędzania, co to jest bankowość elektroniczna, przedsiębiorczość, dlaczego warto być ostrożnym w sieci itp. Dzieci chętnie uczestniczyły w lekcji, były aktywne i wyraziły chęć oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności. Największą popularnością cieszył się tester banknotów zaprezentowany przez panie.

Na koniec spotkania uczniowie dostali książeczki edukacyjne SKO oraz odblaski. Szkoła dostała również szereg gadżetów, które zostaną wykorzystane w szkolnych konkursach SKO. Dzięki spotkaniu nasi uczniowie poszerzyli swoja wiedzę nie tylko z  oszczędzania, ale również z zakresu ekologii, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa. Uczniowie mogli uzyskać informacje na nurtujące ich pytania.  

Na zakończenie wizyty uczniowie podziękowali Pracownicom PKO BP za spotkanie i przekazaną wiedzę.

Opiekunowie szkolnego SKO mają również w planach zorganizowanie wycieczki do Rzeszowskiego II Oddziału banku PKO BP oraz zorganizowanie szkolnego konkursu SKO.