/ listopad 24, 2022/ Aktualności

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – to słowa polskiej autorki książek dziecięcych Heleny Bechlerowej, z którymi trudno się nie zgodzić. W dzisiejszych czasach, mimo upływu lat i ogromnego rynku zabawek, zawsze wracamy do korzeni wybierając pluszowego misia. 

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia połączone z zabawą andrzejkową. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III w tym dniu mogli zabrać ulubioną przytulankę misia ze sobą, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.

W ramach obchodów tego święta został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były wątkowe i piękne. Nagrodzono każdego ucznia biorącego udział w konkursie. Po zabawie z misiami dzieci udały się na „małe co nieco”, przygotowane przez rodziców.

Po zakończonej uczcie zaczęły się andrzejkowe wróżby. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta.  Mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką…  Wspólnie z nauczycielami uczniowie odgadywali co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie. Pewne jest to, że przyniosły one wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.