/ listopad 21, 2022/ Aktualności

W dniu 21 listopada w grupie „Biedronek” odbył się „Bal owocowo-warzywny”. Bal owoców i warzyw to dobry pomysł na zachęcenie dzieci do wyrabiania nawyków zdrowego odżywiania.

W tym dniu przedszkolaki przebrały się za warzywa i owoce. Na balu można było spotkać truskawkę, jabłko, kapustę, groch i wiele innych. A wszystko to dzięki strojom przygotowanym przez rodziców. Dzieci bawiły się, uczestniczyły w różnych zabawach, tańcach i konkursach. Podczas balu przedszkolaki robiły owocowe szaszłyki i soki owocowo-warzywne, które spożywały ze smakiem.

Następnie wykonywały według własnych pomysłów różnorodne stworki z owoców i warzyw. Choć nie było to łatwe zadanie, nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem podjęły wyzwanie.

W ramach zachęcenia swoich młodszych i starszych kolegów przedszkolaki zorganizowały kolorowy przemarsz warzyw i owoców. Dzieci odwiedziły grupę przedszkolną „Jeżyki” i klasy 1-3 szkoły podstawowej i wykrzykując hasło ” Warzywa i owoce mają supermoce”, częstując marchewka i jabłkiem starali się przekonać dzieci do spożywania jak największej ilości warzyw i owoców. Na zakończenie wszyscy zaprezentowali swoje stroje podczas pokazu ” Owocowo-warzywne stylizacje”.

Było kolorowo, smacznie , wesoło i zdrowo.

M. Bucior