/ listopad 11, 2022/ Aktualności

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.

W dniu 25 października w grupie „Biedronek” obchodziliśmy Dzień Kundelka. Dzień ten stał się okazją do zgłębienia wiadomości na temat opieki, pielęgnacji, żywienia i odpowiedniego traktowania piesków.  Przedszkolaki dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków, jak się bawić z pieskiem i jak poprawnie się zachować podczas spotkania z psem. Dzieci chętnie uczestniczyły w grze dydaktycznej „Znajdź pieska”, wesoło bawiły się przy piosence „Kundel bury” i z dużym zaangażowaniem pokonywały psi tor przeszkód po, którego ukończeniu otrzymały małe przekąski. Największą atrakcją okazało się malowanie budy dla psa, z którą przedszkolaki zrobiły sobie zdjęcie.

Zajęcia uwrażliwiły dzieci na potrzeby psów. Zachęciły je do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, pomogły poznać obowiązki spoczywające na właścicielach piesków oraz wzbudziły  w przedszkolakach pozytywne uczucia względem zwierząt.