/ listopad 10, 2022/ Aktualności

Dzieci z grupy 3-4 latków mają swoje święto!!! 10 listopada obchodzony jest Dzień Jeża, a przecież tak nazywa się najmłodsza grupa przedszkolna z naszej szkoły!

Och cóż to był za dzień…!!!  Na początek dzieci poznały bliżej zwyczaje swojego przyjaciela – jeża: obejrzały zdjęcia i wysłuchały kilka ciekawostek na jego temat. Maluszki dowiedziały się np., że jeże wcale nie lubią jeść jabłek, za to uwielbiają ślimaki, robaki i owady. Mają słaby wzrok, ale rekompensuje im to doskonały słuch i węch. Prowadzą nocny tryb życia, zasypiają na całą zimę  zaszyte w liściach i bardzo nie lubią lisów i borsuków – to drapieżniki, które polują na jeże.

Tych i jeszcze innych ważnych rzeczy przedszkolaki dowiedziały się w trakcie językowych  zabawy, tańcząc i śpiewając. Mogę śmiało powiedzieć, że piosenka pt. „Dwa malutkie jeże” to już nasz grupowy hymn.

Oprócz tego dzieci wykonały jeże z tektury, które pięknie pomalowały i ozdobiły pestkami dyni.
Na koniec maluszki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia i zostały zaproszone do degustacji jeżykowych ciasteczek. To był naprawdę udany dzień, pełen śmiechu i radości.