/ wrzesień 7, 2022/ Aktualności

7 września przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Franciszka Kyci w Kuryłówce odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania. Wydarzenie miało charakter gminny.

W tym roku przedstawiciele trzech szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz Urzędu Gminy w Kuryłówce, Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuryłówce interpretowali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Literacką ucztę rozpoczęła pani Agnieszka Wyszyńska – Wójt Gminy Kuryłówka, która odczytała przesłanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Następnie miłośnicy ojczystego słowa – lektorzy reprezentujący poszczególne instytucje przystąpili do interpretowania przygotowanych utworów. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: pani Halina Kycia, pan Janusz Pęcak, Izabela Kycia, Alicja Piskor, Oliwier Otręba z Panią dyrektor Joanną Serkiz na czele. Gminna akcja Narodowego Czytania dostarczyła wszystkim zebranym głębokich wzruszeń. Spotkaniu z balladami towarzyszyła serdeczna, rodzinna atmosfera.

Link do zdjęć z GOK-u >>>