/ listopad 29, 2019/ Aktualności, Lekcje z pasją

29 listopada dzieci z „Leśnego przedszkola” w Dąbrowicy wybrały się na wycieczkę do Kuryłówki. Nasza Gmina ma bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić , dlatego wybraliśmy się w teren.

Na początek maluszki zapukały do gabinetu stomatologicznego. Tam z uśmiechem czekała na nich Pani Doktor Paulina Szczębara, która pokazała dzieciom jak na co dzień wygląda jej praca oraz jak należy dbać o zęby, by były piękne i zdrowe. Najważniejsze jednak, że Pani Doktor dowiodła dzieciom, że nie taki diabeł straszny jak go malują – wizyta u stomatologa może być przyjemnym doświadczeniem i tak naprawdę nie ma się czego bać.

Kolejnym punktem wycieczki był Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce. Na początek zaproszono dzieci do Biblioteki, gdzie Pani Lucyna Dziedzic przeczytałam im piękną bajkę o uczonym robaczku ze zbioru pt. „Guziczek. Historie nie byle jakie” Katarzyny Zychla. Dzieci same też mogły sobie wybrać i pooglądać interesujące je bajeczki . Niektóre tak kolorowe, że trudno było od nich oderwać wzrok.

Następnie Pan Marek Latawiec oprowadził grupę przedszkolaków po najciekawszych zakamarkach GOK-u. Zabrał ich min do garderoby – to miejsce bardzo się dzieciom spodobało, każdy miał ochotę przebrać się za kogoś lub za coś. Chwilami można się nawet było wystraszyć – niektóre maski były przerażające, ale dzieciom to nie przeszkadzało. Pan Marek zorganizował specjalnie dla dzieci zajęcia taneczne w których wszyscy chętnie wzięli udział. Prawa nóżka, lewa nóżka i kucamy. Super zabawa! Polecamy – bo ruch to zdrowie!

Kiedy już dzieci się zmęczyły Pani Joanna Kotulska zaprosiła wszystkich na warsztaty plastyczne. Jako, że Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż to i temat zajęć był iście świąteczny. Kolorową plasteliną dzieci ozdabiały choinki – napracowały się bardzo, ale wyszło pięknie. Swoje prace dzieci mogły zabrać do szkoły. Zabawy przy muzyce z chustą animacyjną i balonami były doskonałym zwieńczeniem tego spotkania, a na pożegnanie każde dziecko otrzymało upominek. Działo się naprawdę bardzo dużo , atmosfera była rewelacyjna, a zajęcia fantastyczne. . Nie udałoby się to, gdyby nie Dyrektor GOK w Kuryłówce Pan Leszek Połeć i jego zaangażowani i kreatywni Współpracownicy. Bardzo dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie!!!

Na koniec dzieci odwiedziły jeszcze Punkt Poczty Polskiej w Kuryłówce, gdzie miały okazję zobaczyć jak wygląda tam praca, a także wysłać samodzielnie wykonane pocztówki do swoich kolegów i koleżanek z grupy. Pani Małgorzata Podobińska, która tam pracuje przyjęła dzieci bardzo miło. Dzieci obiecały, że jeszcze ją odwiedzą.

Cały wyjazd był niesamowity. Czasem szukamy gdzieś daleko ciekawych miejsc , a tymczasem tak wiele mamy ich przy sobie, wystarczy się tylko rozejrzeć. Jestem pewna, że dzieci z „Leśnego przedszkola” w Dąbrowicy odkryją jeszcze wiele ciekawych miejsc w naszej Gminie.