/ listopad 21, 2019/ Aktualności

„Nawet z pozoru najdziwniejsza, najskromniejsza pasja
jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”
Stephen King

Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent…

Każdy człowiek ma jakieś zainteresowania, mogą się one wprawdzie wydawać bardziej lub mniej ciekawe, jednak posiadanie pasji jest źródłem radości i przyczynia się do kształtowania motywacji do działania.

21 listopada uczniowie klas IV – VIII mogli pochwalić się swoimi zainteresowaniami, uzdolnieniami i sukcesami podczas szkolnej akcji „Mam Talent”. W tym dniu każdy mógł zaprezentować się przed publicznością z jak najlepszej strony. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie kreatywności, promowanie i odkrywanie młodych talentów, popularyzacja działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

„Mam Talent” to okazja, by podzielić się z innymi informacjami na temat swoich pasji oraz pokazać, że w każdym drzemie nieodkryty być może jeszcze potencjał. Jedni na scenie czuli się jak ryba w wodzie i chętnie opowiadali o swoich zainteresowaniach i sukcesach, drudzy nie kryli tremy i z dużą dozą niepewności prezentowali przed szkolną publicznością swoje zamiłowania i umiejętności.

Uczestnicy szkolnego „Mam Talent” śpiewali, tańczyli, prezentowali układy choreograficzne, grali na gitarze i pianinie, recytowali, demonstrowali triki piłkarsko – akrobatyczne, rysowali, malowali oraz przedstawiali wytwory własnej pracy. Kilkoro z nich ujawniło swój niewątpliwy talent kulinarny, przygotowując apetyczne, pachnące świętami ciasteczka. Szkolny korytarz wypełnił się przepięknymi wytworami: prace plastyczne, karmniki, szopki, ozdoby z brył geometrycznych mogą podziwiać koledzy, rodzice oraz goście odwiedzający naszą placówkę.

To wydarzenie pokazało nam ile talentów odkryliśmy i jak wiele jest jeszcze do odkrycia. Gratulujemy odwagi i talentu wszystkim, którzy zdecydowali się wystąpić przed publicznością oraz zachęcamy do odkrywania i realizacji swoich pasji.

Wychowawcy klas IV – VIII.