/ listopad 6, 2019/ Aktualności, Lekcje z pasją

6 listopada dzieci z grupy 4-5-latków wybrały się na wycieczkę. Pierwszym punktem naszego wyjazdu był Aeroklub Rzeszowski w Jasionce.

Dzieci miały okazję podziwiać wspaniałe samoloty oraz sprawdzić się w roli pilotów najmniejszego samolotu szkoleniowego Koliber jak również Wilgi czy Gawrona, co wywarło na dzieciach ogromne i niezapomniane wrażenie. Krótką historię każdego z nich oraz ich przeznaczenie przedstawił nam pan Bogusław Marszałek. Mamy nadzieję, że spośród naszych przedszkolaków, w przyszłości wyrośnie niejeden wspaniały pilot.

Kolejny przystanek naszej wycieczki to sala zabaw „Fantazja”. Na początku przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Dzieci mogły korzystać z przeróżnych sprzętów: wspinaczka, karuzele, zjeżdżalnie, basen z kulkami, trampoliny i wiele innych atrakcji. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do domu.

Wracając po niemalże całym dniu atrakcji przedszkolaki były troszkę zmęczone, ale bogatsze w nową wiedzę i przepełnione pozytywnymi wrażeniami.