/ listopad 5, 2019/ Aktualności

Zabawa klockami ma wiele zalet: rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Poza tym mogą one być bardzo przydatne przy nauce matematyki czy rozpoznawaniu kolorów. Wspólne budowanie z klocków z rodzicami lub innymi dziećmi uczy dzielenia się i współdziałania, oraz pozwala na swobodną ekspresję dziecka.

Bardzo miłą niespodziankę zrobiła pani dyrektor naszym milusińskim, zapraszając 29 października do oddziału sześciolatków i uczniów klas I-III byłego ucznia naszej szkoły, wolontariusza p. Cezarego Kamińskiego, który przeprowadził z dziećmi bardzo ciekawe i pouczające zajęcia na temat: „Nie tylko BIONICLE – czyli wstęp do robotyki i techniki”. Ich organizatorem jest Wolontariat Studencki „PROJEKTOR”. Głównym celem tych zajęć był rozwój kreatywności i umiejętności konstrukcyjnych. Przez godzinę uczniowie, poprzez wspólną zabawę klockami Lego, zapoznawali się z podstawowymi elementami technicznymi (przekładnią zębatą, ślimacznicą, przekładnią pasową). Dzieci z zainteresowaniem słuchały instrukcji i objaśnień p. Cezarego, następnie z zapałem zabrały się do pracy w grupach, konstruując z klocków przekładnie, pojazdy i inne konstrukcje pod kierunkiem naszego gościa, który chętnie służył radą i pomocą.

Bardzo dziękujemy wolontariatowi studenckiemu oraz panu Cezaremu i zapraszamy na kolejną wizytę, na którą już z niecierpliwością czekają nasi mali konstruktorzy.