/ październik 24, 2018/ Aktualności

24 października 2018 roku w sali widowiskowej GOK w Kuryłówce odbył się uroczysty finał Gminnego Konkursu Ekologicznego EKO – PRZYGODA Z PRZYRODĄ. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Wójt Gminy Kuryłówka, Gminny Zespół Obsługi Szkół w Kuryłówce oraz Zakład Gospodarki Komunalnej Sp.z o.o. w Kuryłówce. Formuła tegorocznej edycji miała dodatkowo na celu wyeksponowanie piękna przyrody naszego regionu.

Pierwsze zadanie było adresowane do oddziałów przedszkolnych, które miały wykonać prace plastyczno – przestrzenne pt. Skarby lasu. Ze względu na to, że prace te były na wysokim poziomie, organizatorzy nagrodzili wszystkie oddziały przedszkolne z naszej gminy m.in. Leśne przedszkole, Stokrotki i Jeżyki z Dąbrowicy.

Laureaci kolejnych konkursów z naszej szkoły:

  • Konkurs wiedzy ph. Czy znasz Ty las? (uczniowie z klas I – VI)  – Szymon Sadlej, Mikołaj Dynowiec, Magdalena Goch, Natalia Buniowska, Agnieszka Nowak, Hubert Peryga.
  • Ekologiczna gra terenowa W zielone gramy. (uczniowie z klas IV – VIII) – Izabela Kycia, Wiktoria Gajewska, Hubert Peryga, Paweł Gorzelnik, Eryka Król.
  • Konkurs fotograficzny Cztery pory roku. Laureaci: Katarzyna Szpyt, Amelia Zacharyasz. Wyróżnienie: Krzysztof Szpyt.
  • Zbiórka surowców wtórnych w kat. Baterie:

III miejsce (0,92 kg/ucz. i czek na kwotę 300 zł.)

Organizatorzy konkursu złożyli także podziękowania i wręczyli kwiaty szkolnym koordynatorom ds. ekologii m.in. pani Ewie Sęk i panu Januszowi Pęcakowi z naszej szkoły.