/ październik 25, 2018/ Aktualności

W piękny czwartek 25.10.2018 r. pierwszoklasiści naszej szkoły stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy.

W stosownej scenerii, odświętnie ubranych pierwszaków, ich rodziców, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowską powitała Dyrektor szkoły Pani Jadwiga Stopyra. Oddając głos bohaterom uroczystości życzyła im udanych występów.

Następnie głos zabrała przedstawicielka samorządu uczniowskiego, prowadząca część artystyczną – Małgorzata Gajewska, która przypomniała pierwszakom o obowiązkach, które czekają na nich w szkole i zapewniła o pomocy starszych koleżanek i kolegów w trudnych chwilach.

W dalszej części akademii kandydaci na uczniów zaprezentowali wiersze i piosenki tematycznie nawiązujące do uroczystości i złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor. Część główną akademii przypieczętował szkolny katecheta ks. Witold Capłap błogosławiąc dzieci, ich tornistry i przybory szkolne. Były jeszcze prezenty, które przygotowali starsi koledzy z klasy II i III, rodzice, Pani  Dyrektor oraz słodkości od przedszkolaków i ks. Witolda.

Rodzice również stanęli na wysokości zadania; przygotowali i zaprosili pierwszoklasistów oraz grono pedagogiczne na słodki poczęstunek.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała wychowawczyni klasy I – Lucyna Pietrycha.