/ czerwiec 22, 2018/ Aktualności

22 czerwca to dzień, na który z niecierpliwością czeka wielu uczniów. Po niespełna dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nareszcie można udać się na zasłużony odpoczynek. Zanim jednak to nastąpi wszyscy uroczyście żegnają kochaną szkołę i miniony rok szkolny.

Ostatni dzień nauki rozpoczął się w o godz 8.00 w kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Dąbrowicy, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Eucharystię sprawowali ksiądz proboszcz Stanisław Sroka oraz ksiądz wikariusz Witold Capłap. W treści wygłoszonej homilii pojawiła się duszpasterska troska o to, abyśmy w czasie wakacji nie zapomnieli o Bogu i zabrali Go na górskie szlaki. Po nabożeństwie wszyscy uczniowie wraz ze swymi nauczycielami zgromadzili się w budynku szkolnym.

Kolejnym punktem uroczystości zamykającej rok szkolny 2017/2018 był występ dzieci przedszkolnych. Zwyciężczynie II Powiatowego Przedszkolnego Festiwalu Talentów zaprezentowały interpretację wybranych utworów na forum szkoły.

W tym dniu docenieni zostali najbardziej pracowici uczniowie, którzy otrzymali z rąk pani dyrektor Jadwigi Stopyra wymarzone świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Tradycyjnie w obecności wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców Pani Dyrektor dziękowała za całoroczny trud oraz gratulowała sukcesów i osiągnięć. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw.