/ marzec 19, 2018/ Aktualności

9 marca 2018 roku,  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii. Udaliśmy się bowiem na wycieczkę do najbliższej nam dawnej siedziby magnackiej, Muzeum -Zamku w Łańcucie. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych.

Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.{gallery}lancut_2018{/gallery}

Tutaj na dzieci i młodzież czekały dwie lekcje muzealne, ,,Heraldyka-wszystko o herbach” dla klasy V, VI i VII oraz ,,Wojska polskie na przestrzeni dziejów” dla czwartoklasistów. Prowadzący warsztaty, pracownicy muzeum w bardzo ciekawy i praktyczny sposób przybliżyli tematykę zajęć, wykorzystując bogate zbiory muzealne, by historia stała się naprawdę bliska i namacalna.

Po skończonych zajęciach i krótkiej przerwie, czekało uczniów zwiedzanie muzeum.  Podziwialiśmy piękne pałacowe wnętrza Lubomirskich i Potockich, przyglądając się jak wyglądało życie codzienne polskiej magnaterii. Obejrzeliśmy również zachwycający ogród zimowy, bogato wyposażone stajnie i powozownie. Kilka chwil spędziliśmy w storczykarni.

Czas spędzony na terenie Muzeum –Zamku w Łańcucie na pewno zaprocentuje na lekcjach historii i sztuki oraz poszerzy wiedzę o naszej lokalnej przeszłości.