/ marzec 28, 2018/ Aktualności

Tymi słowami dnia 28 marca 2018 r. w naszej szkole rozpoczęło się spotkanie wielkanocne, na którym gościliśmy Panią Dyrektor SP Jadwigę Stopyra, Panią Dyrektor PG Lucynę Pietrycha oraz rodziców. To ważny dzień dla wszystkich dzieci. Nauczenie dzieci zwyczajów, tradycji polskich jest elementem łączności między pokoleniami, jest to również element wychowania patriotycznego i kulturalnego.

W naszym przedszkolu odbywa się wiele zajęć o tej tematyce, jednak niektóre okazje są wyjątkowo ważne i godne podkreślenia, jak spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych. Nic więc dziwnego, że dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrane. Zaprezentowały program artystyczny po hasłem: „Zwyczaje Wielkanocne”. Przedstawienie pełne radości przybliżyło zgromadzonym gościom i uczniom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci pięknie śpiewały piosenki o baranku, kurczątkach i zajączku, które na stałe wpisały się w symbolikę Wielkanocy.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po czym Wielkanocny Zajączek obdarował dzieci kolorowymi i słodkimi upominkami.