/ grudzień 11, 2017/ Aktualności

Dzięki Ci składamy Mikołaju Święty

za Twe dobre serce i Twoje prezenty

Dziś obiecujemy, kochany staruszku

zostaniesz w pamięci i w naszym serduszku.

 6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W tym dniu już od rana w szkole panowała wielka radość, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Wkrótce można było usłyszeć charakterystyczny dźwięk dzwoneczków, które informowały, że w progi szkoły wkroczył Mikołaj. Przybył on przede wszystkim do dzieci z oddziałów przedszkolnych, by obdarować wszystkie maluchy wspaniałymi prezentami.

W tym dniu uczniowie klasy II i III pod opieką wychowawczyni pani Lucyny Pietrycha udały się na wycieczkę w poszukiwaniu Mikołaja. Pierwszym punktem wycieczki był Franciszkański Ośrodek Kultury w Leżajsku – tam dzieci obejrzały, poruszający problem przemijania, film pt. Auta 3. Kolejnym punktem wycieczki była lekcja muzealna w Zamku w Łańcucie. W pięknej scenerii sztuki cerkiewnej dzieci poznały prawdziwą historię Świętego Mikołaja z Miry. Dowiedziały się również, że za sprawą kultury masowej Święty Mikołaj przyodział charakterystyczny czerwony strój i zaczął nosić worek pełen podarunków.

            Święty Mikołaj z Aniołkiem i oczekiwanymi przez wszystkich prezentami zjawił się zupełnie nieoczekiwanie, tuż po prelekcji. Dzieci na moment zaniemówiły, były bardzo poruszone i zaciekawione, ponieważ Mikołaj wyglądał tak, jakby na chwilę zszedł z obrazu. Na zakończenie, pragnąc wyrazić Mikołajowi swą wdzięczność, uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Niezapomnianą pamiątką ze spotkania z Mikołajem są wspólne fotografie.{gallery}mikolaj_2017{/gallery}