/ grudzień 11, 2017/ Aktualności

5 grudnia w grupie 3-4-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W tym dniu rodzice mogli obserwować zajęcia przedszkolaków oraz wspólnie ze swoimi dziećmi przeżywać spotkanie z Mikołajem. Oczekując upragnionego gościa wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach przedszkolnych : rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania związane z Mikołajem, brały udział w zabawach ruchowych, układały puzzle.

 Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wierszami.

            Po spotkaniu z Mikołajem rodzice mogli obejrzeć działania i prace dzieci podczas prezentacji multimedialnej. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a także rodziców.