/ lipiec 3, 2017/ Aktualności

Rok szkolny 2016/2017 był czasem wytężonej pracy całej społeczności szkolnej. Nic dziwnego, że piątek 23 czerwca 2017r. był dniem, na który od dawna czekali wszyscy uczniowie. Po dziesięciu miesiącach przyszła pora na tak długo oczekiwane wakacje! Ostatni dzień w szkole rozpoczął się od Mszy Świętej w kościele pw. św Michała w Dąbrowicy celebrowanej przez ks. proboszcza Stanisława Srokę. Homilia w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ukazywała istotę dobrego, miłosiernego, współczującego serca, które potrafi przepraszać i zadośćuczynić, była wstępem do tej jakże wyjątkowej uroczystości szkolnej.

Następnie w budynku szkolnym odbyła się część oficjalna, podczas której panie: Jadwiga Stopyra – dyrektor Szkoły Podstawowej i Lucyna Pietrycha – dyrektor Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy witały zgromadzonych uczniów i rodziców oraz dziękowały za całoroczny trud.

            Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani Małgorzata Leja – dyrektor GZOS w Kuryłówce, pani Ilona Rodecka z Gminnej Biblioteki Publicznej Filia w Dąbrowicy, pani Agnieszka Śliwa – instruktor GOK w Kuryłówce oraz st. bryg. dr inż. Bogdan Kołcz Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku.

Komendant Powiatowy PSP przybył na uroczystość szkolną, by wręczyć dyplom i nagrody Krzysiowi Szpytowi – laureatowi Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego PSP 2017 „Ognista Krzyżówka”.

            Potem nadszedł czas na prezentacje przygotowane przez uczniów klas III. Na początku na scenę wkroczyli uczniowie klasy III szkoły podstawowej, którzy ukończyli pierwszy etap edukacji szkolnej. „Ananasy z III klasy”, pod kierunkiem wychowawczyni pani Elżbiety Kryń, przygotowały wyjątkowy program artystyczny, który ukazywał zdolności recytatorskie i wokalne młodych wykonawców.

            W dalszej kolejności miała miejsce pożegnalna część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum, którzy wykazali się pomysłowością i niezwykłym poczuciem humoru. W ich wykonaniu mogliśmy zobaczyć niecodzienne zainteresowania młodzieży.

            Kiedy aktorzy skończyli swój występ pani dyrektor – Jadwiga Stopyra podsumowała całoroczną pracę. Wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu oraz podziękowania współpracującym z naszą szkołą pracownikom GOK w Kuryłówce.

            Na zakończenie uczennica kl. VI Małgorzata Gajewska zaprezentowała wiersz pt. „Wakacje”, który został nagrodzony w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „JA i ŚWIAT”. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie.

            Uroczystość kończącą rok szkolny uświetniły przemówienia zaproszonych gości: pani dyrektor Małgorzaty Leja oraz komendanta PSP Bogdana Kołcza.

 Po roku ciężkiej pracy na wyróżnienie zasłużyli uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.

W roku szkolnym 2016/2017 byli to:

  • kl. I                    

 Magdalena Goch

  • kl. II

 Adrian Brzyski

 Natalia Buniowska

 Agata Gorzelnik

 Izabela Kycia

 Alicja Piskor

 Mariusz Zwoliński

  • kl. III

 Joanna Brzyska

 Maja Darnia

 Paweł Gorzelnik

 Andrzej Kycia

 Aneta Socha

 Wiktoria Surgota

 Adam Zacharyasz

  • kl. IV

 Maciej Dynowiec

  • kl. V

 Wiktoria Gajewska

 Jan Rzucidło

  • kl. VI

 Małgorzata Gajewska

 Monika Hajdasz

 Natalia Karwan

 Eryka Król

 

Gratulujemy wysokich wyników, życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

{gallery}1_koniec_roku_2016-17{/gallery}