/ lipiec 3, 2017/ Aktualności

W kwietniu 2017 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego PSP 2017 „Ognista Krzyżówka”, którego celem było propagowanie treści dotyczących ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs polegał na rozwiązaniu strażackiej krzyżówki i prawidłowym odczytaniu hasła. Koordynatorką ogólnopolskiego  przedsięwzięcia była pani Halina Kycia. 11 maja 2017r. w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego PSP 2017.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na adres organizatora nadesłano 2495 kartek pocztowych z prawidłowo rozwiązanym hasłem. Wśród nich znalazły się pocztówki z odpowiedziami naszych uczniów. 

Podczas uroczystego finału w drodze losowania Jury wyłoniło 15 laureatów konkursu. W gronie laureatów znalazł się Krzysztof Szpyt uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy. Lista wyłonionych zwycięzców ukazała się na łamach „Przeglądu Pożarniczego”.

            Zgodnie z założeniami regulaminowymi w dniu 23 czerwca 2017r. czyli podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego miało miejsce wręczenie nagród laureatom tego prestiżowego wydarzenia. W tym celu naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku st. bryg. dr inż. Bogdan Kołcz, który w imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wręczył Krzysiowi list gratulacyjny oraz atrakcyjne nagrody – laptop i powerbank. 

Komendant Powiatowy PSP skierował słowa podziękowania do wszystkich uczestników konkursu, a ponadto życzył wszystkim zgromadzonym – uczniom, rodzicom i nauczycielom bezpiecznych i pogodnych wakacji. 

O naszym laureacie możemy przeczytać na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku – link poniżej

http://kppsp.lezajsk.pl/wreczenie-nagrod-laureatom-konkursu-kalendarzowego-psp-2017/