/ lipiec 3, 2017/ Aktualności

30 maja 2017r.w ramach edukacji teatralnej uczniowie klas IV – VI udali się do MCK w Leżajsku na spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. „W krainie mitów”.

            Przedstawienie ukazywało przygodę niesfornego rodzeństwa – Oli i Michała. Dzieci przyszły do muzeum na zajęcia poświęcone starożytnej Grecji, jednak na skutek niewłaściwego zachowania przeniosły się do czasów antycznych. Podczas swej wędrówki bohaterowie ulegają nietypowym i zabawnym perypetiom, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Spotykają bohaterów mitycznych: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa i Pytię. Dzięki pracowitości, odwadze i mądrości dzieci rozwiązały zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza i wróciły do współczesności.

 

            Dzięki odpowiednio dobranym rekwizytom, interesującej scenografii i grze aktorskiej uczniowie naszej szkoły mogli przenieść się w świat starożytny, powtórzyli najważniejsze wiadomości z mitologii; przypomnieli sobie znaczenie często używanych związków frazeologicznych: nić Ariadny, syzyfowa praca, węzeł gordyjski, a przy tym dobrze się bawili. Ponadto spektakl uczył młodego widza jak należy zachowywać się w muzeum.

            Na uznanie zasługuje niezwykły pomysł reżysera, który we współczesne wydarzenia z muzeum umiejętnie wprowadził świat starożytnych mitów.

Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Halina Kycia i Krzysztof Leja.