/ lipiec 3, 2017/ Aktualności

W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki. Polacy Dzień Matki po raz pierwszy świętowali w 1914r. w Krakowie. Od tego czasu corocznie – 26 maja składamy mamom życzenia i obdarowujemy je drobnymi upominkami, aby w tym wyjątkowym dniu jeszcze bardziej okazać im swoją miłość.

      26 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość szkolna ph. „Dla Ciebie Mamo”. Na występy zostały zaproszone wszystkie Mamy, które z olbrzymim zainteresowaniem śledziły to, co dzieje się na scenie.

            Cała społeczność szkolna przygotowała specjalny program artystyczny – uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych śpiewali, grali na instrumentach, recytowali, odgrywali scenki, składając piękne życzenia Mamom, które oglądały występy z promiennym uśmiechem na ustach, a jednocześnie z łezką wzruszenia w oku. Wesołe scenki z życia rodziny, pełne emocji wiersze przypomniały wszystkim o tym ważnym dniu i o roli matki w życiu każdego człowieka.

            Po części artystycznej dzieci uściskały swoje mamy i obdarowały je własnoręcznie wykonanymi upominkami. Jednak nie był to koniec uroczystości. Dyrektor szkoły pani Jadwiga Stopyra złożyła wszystkim mamusiom najlepsze życzenia, a w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej odbyło się integracyjne spotkanie przy pysznym ciastku i herbatce. W miłej atmosferze szybko upłynął czas.

            Wyjątkową uroczystość szkolną zaszczyciła swą obecnością pani Małgorzata Leja – dyrektor GZOS w Kuryłówce, która również złożyła wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia.{gallery}dzien_matki_2017{/gallery}