/ lipiec 3, 2017/ Aktualności

W tym roku szkolnym Dzień Rodziny odbył się 1 czerwca i był połączony z obchodami Dnia Dziecka. Dzień ten zintegrował wszystkich, którzy z upodobaniem przypominali sobie dawne zabawy podwórkowe i gry w podchody. Okazało się, że zabawy łączą pokolenia, a szkolne boisko i pobliski las mogą być doskonałym placem zabaw dla uczniów, nauczycieli, dzieci i rodziców.

 Dzień Rodziny tradycyjnie rozpoczęły panie: Jadwiga Stopyra – dyrektor Szkoły Podstawowej i Lucyna Pietrycha – dyrektor Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy, które przedstawiły program tej wyjątkowej uroczystości i zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy.

             Na początku dzieci i rodzice podziwiali występy wokalne oraz artystyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Przepiękne piosenki i układ choreograficzny przygotowany pod kierunkiem pani Haliny Kyci w wykonaniu uczniów klasy II szkoły podstawowej wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Następnie przed zgromadzoną publicznością wystąpił zespół FREE SMILE, którego opiekunką jest pani Karolina Rozlazły instruktorka GOK w Kuryłówce. Zespół zaprezentował kilka układów tanecznych do muzyki współczesnej.

            1 czerwca uczniowie naszej szkoły przystąpili także do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam? Jak czytam!” – koordynatorką akcji była pani Zofia Frączek – Skwara, nauczyciel bibliotekarz. W ogólnopolską akcję wprowadziła wszystkich zebranych uczennica klasy VI Małgorzata Gajewska, która zaprezentowała wiersz pt. „Wakacje”, który został nagrodzony w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „JA i ŚWIAT”. Następnie do akcji promującej czytelnictwo dołączyli uczniowie i nauczyciele.

            Kolejnym punktem programu były zawody sportowe dla uczniów klas I – III i dzieci przedszkolnych. Nad ich przebiegiem czuwali nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. W tym samym czasie uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w integracyjnych grach w podchody, towarzyszyli im nauczyciele. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Każdy zespół otrzymał kartę patrolową, na której notowane były wyniki osiągnięte na poszczególnych punktach. Uczniowie dzielnie stawiali czoła sportowym wyzwaniom: bukiet z pokrzyw, rozpoznawanie gatunków drzew i roślin, hasła o przyjaźni, piramida zdrowia, malowanie skojarzeń związanych z nazwą własnej grupy, rozpalanie ogniska bez użycia zapałek, fotografia z mieszkańcem lasu, to tylko niektóre z konkurencji, które czekały uczniów na poszczególnych punktach.

            Jednak gdy człowiek intensywnie się rusza i wykonuje szereg czynności, opada z sił. Było zatem też coś dla ciała. Rodzice jak zwykle zadbali o to, by nikt nie był głodny i przygotowali dla dzieci smaczny poczęstunek. Dzień Rodziny nie udałby się bez naszej Rady Rodziców i pań przewodniczących pani Małgorzaty Piskor i pani Marii Bucior, którym składamy serdeczne podziękowania.

            Piękna pogoda, liczne atrakcje, zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych uczniów oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że wszystkim dopisywały humory. Dzień Rodziny, czy jak kto woli Dzień Dziecka można uznać za udane przedsięwzięcie. {gallery}dzien_rodziny_2017{/gallery}