/ lipiec 3, 2017/ Aktualności

9 czerwca 2017r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie uhonorowano autorów najlepszych prac XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „JA i ŚWIAT”. Wśród gości zaproszonych na Galę Laureatów znalazła się Małgorzata Gajewska uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy. Jej wiersz pt. „Wakacje” został zauważony i wyróżniony spośród 968 utworów, które zostały nadesłane na konkurs. 

Ciekawa koncepcja wiersza oraz wprawne pióro zapewniły naszej uczennicy duży sukces. Podczas uroczystej gali, na którą zostali zaproszeni laureaci z całej Polski, Małgosia odebrała dyplom i nagrody – w tym tomik pt. „JA i ŚWIAT”, który zawiera nagrodzone wiersze.

            Cała uroczystość miała wyjątkowy przebieg. Pokonkursowe refleksje jurorów przeplatały się z wręczaniem nagród, prezentacją nagrodzonych prac w poszczególnych kategoriach wiekowych, występami artystycznymi uczniów Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia w Rzeszowie oraz układami choreograficznymi tancerek reprezentujących Studio Baletowe Laili Arifuliny.

            Konkurs został zorganizowany pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Nadesłane prace, zgodnie z założeniami Regulaminu oceniało Jury w składzie: przewodnicząca – prof. UR dr hab. Alicja Jakubowska – Ożóg oraz dr Zofia Brzuchowska i Małgorzata Hołowińska z-ca dyrektora WDK w Rzeszowie.

            Konkurs „JA i ŚWIAT” nie tylko przyczynia się do rozwijania wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży, ale promując nagradzane i wyróżniane prace poprzez publikacje zbiorowe umożliwia wczesne poetyckie debiuty.

Opiekę literacką nad uczennicą sprawowała pani Halina Kycia.