/ lipiec 3, 2017/ Aktualności

13 czerwca 2017r. w ramach edukacji filmowej uczniowie klas IV – VI udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu był udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. W tym roku święto filmu miało miejsce w WDK w Rzeszowie. 

Międzynarodowy Festiwal Filmów to wyjątkowe spotkanie ze sztuką filmową – podróż po kulturach innych narodów. Prezentowane w ramach festiwalu filmy są mądre, zrozumiałe i pozbawione przemocy. Ukazują dzieci i młodzież w sytuacjach, z którymi młodzi widzowie mogą się utożsamiać – w relacjach rówieśniczych oraz w kontaktach z dorosłymi i ich światem. Uczą przyjaźni i budowania rodzinnych więzi, podejmowania dobrych i świadomych wyborów oraz postaw prospołecznych.

            Uczniowie obejrzeli pasmo pt. „Mimo przeciwności”. Dzięki sztuce filmowej dowiedzieli się, że przeciwności budują charakter, a determinacja pozwala realizować własne marzenia. Pasmo zawierało wyselekcjonowane krókometrażowe filmy i animacje z całego świata. „Pudełko”, „Woda”, „Rodzeństwo”, „Gol”, „Sobotnie kino”, „Białe mankiety”, to filmy, które były niepowtarzalną okazją na spotkanie rówieśników z całego świata. Mimo odmienności kultur i krajobrazów okazuje się, że młodzież ma bardzo podobne plany, problemy, ambicje. Po skłaniającej do głębokiej refleksji uczcie duchowej uczestnicy wyjazdu udali się do restauracji McDonald’s, aby zadbać również o ciało.

            Kolejnym etapem wycieczki były zabawy integracyjne w Centrum Zabaw Kolorado w Malawie. Gra w kręgle i bilard zapewniły młodzieży sportowe wyzwanie, współzawodnictwo oraz świetną zabawę, zaś drabinki, sznury, zjeżdżalnie i labirynty znajdujące się w sali zabaw były doskonałym „treningiem energetycznym”.

            Późnym popołudniem szczęśliwi, radośni i nieco zmęczeni uczestnicy wycieczki wrócili do domu.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Halina Kycia i Krzysztof Leja.