/ maj 24, 2017/ Aktualności

Dnia 05.04.2017r. w naszej szkole odbył się Szkolny Profilaktyczny Konkurs Plastyczno -Recytatorski pod hasłem „Od złości do radości”,którego organizatorkami były panie: Halina Kycia i Zofia Frączek Skwara. Konkurs był skierowany do uczniów klas I – III. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, popularyzacja literatury dziecięcej oraz  różnorodnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi, a także rozwijanie umiejętności radzenia sobie z emocjami podczas wystąpień publicznych. 

Konkurs recytatorski to bardzo ważny element edukacji polonistycznej, bo przecież nienaganna wymowa, umiejętność przemawiania w logiczny i piękny sposób, zdolność do pamięciowego opanowania tekstu są bardzo przydatne w codziennym życiu. Nic dziwnego, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Mali recytatorzy mieli za zadanie zaprezentować jeden dowolnie wybrany utwór o tematyce związanej z emocjami. Jak się okazało emocjom nie było końca: strach, bunt, radość, troska, smutek, gniew, zawstydzenie to tylko niektóre z tematów, które zaprezentowali młodzi artyści.

Recytacja odbywała się na tle przepięknych prac plastycznych nawiązujących tematyką do tekstów literackich wygłaszanych przez uczniów, bowiem w tym dniu miało również miejsce podsumowanie konkursu plastycznego. Oryginalne prace plastyczne ukazywały problemy emocjonalne, z którymi często zmagają się najmłodsi, a niekiedy zachęcały do zapoznania się z odpowiednią literaturą.

Nad przebiegiem powyższych konkursów czuwało jury w składzie: dyrektor Szkoły Podstawowej – pani  Jadwiga Stopyra, pani Zofia Frączek Skwara, pan Paweł Deryło.