/ listopad 23, 2016/ Aktualności

W listopadzie w Gminnym Ośrodku Kultury został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Ekologiczny „Segregujesz – świat ratujesz”, organizowany przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Kuryłówce. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy, które włączyły się tym samym w selektywną zbiórkę odpadów. 

Nasi uczniowie mocno zaangażowali się w działania ekologiczne i zbiórkę surowców. Wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy zajęliśmy I miejsce w zbiórce tworzyw sztucznych, II miejsce w kategorii baterie oraz II miejsce w kategorii makulatura. Uzbieraliśmy 2150 kg makulatury, 429 kg tworzyw sztucznych i 118 kg baterii. Łącznie posegregowaliśmy wspólnie 2679.4 kg surowców wtórnych. Brawo dla uczniów oraz rodzin zaangażowanych na rzecz naszego środowiska i najbliższej okolicy! Był to ważny sprawdzian z ekologii, który zdaliśmy na pięć! Nagrodą za trud wszystkich zaangażowanych w te działania jest czek na 700 zł, który przeznaczony zostanie na szkolne potrzeby. Podczas gali finałowej konkursu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali się na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce. Dziewczęta – członkinie grupy Free Smile wykonały etiudę taneczną „Cztery żywioły” przygotowaną pod kierunkiem artystycznym pani Karoliny Rozlazły. Podsumowaniem naszych szkolnych działań była również prezentacja multimedialna „Segregujesz, edukujesz – świat ratujesz”, która w wielkim skrócie Były to konkursy wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, szkolny turniej matematyczno-przyrodniczy w plenerze, wyjazdy edukacyjne, konkurs na przedmiot wykonany z tworzyw sztucznych „Ze starego – coś nowego”, czy akcja „Sprzątanie świata”.          

Na kuryłowskiej scenie nie zabrakło także dobrej piosenki ekologicznej. „Otwórz oczy szeroko i patrz” to tytuł piosenki wykonany przez naszych uczniów, jak również tytuł wystawy fotograficznej, którą przygotowaliśmy na galę finałową konkursu. Wystawa ukazywała piękno naszej okolicy uchwycone w obiektywie aparatu podczas zajęć terenowych, czy wyjazdów edukacyjnych oraz szereg działań ekologicznych organizowanych w naszej szkole. Zapraszamy serdecznie do jej obejrzenia w holu budynku naszej szkoły.

Koordynatorką szkolnych przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska wspaniale sprawdzającą się od lat w działaniach edukacji przyrodniczej i ekologicznej jest nauczycielka pani Jadwiga Stopyra, która z rąk pana Tadeusza Halesiaka Wójta Gminy Kuryłówka otrzymała podziękowanie i nagrodę.