/ listopad 23, 2016/ Aktualności

 

Święto bajkowych postaci w naszej szkole – rozbudzamy pasję czytania i marzenia.

Baśniowy świat każdy odbiera inaczej – kojarzy się z ciepłem, z domem,  z marzeniami… 

Popularyzujemy literaturę dziecięcą, zachęcamy do czytania, rozwijamy wyobraźnię i zdolności plastyczne oraz promujemy aktywne i twórcze spędzanie wolnego czasu.

Postać z bajki lub baśni jest bohaterem Dnia Postaci z Bajek obchodzonego 5 listopada. Nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu organizując biblioteczne „bajkowe zajęcia” i uczestnicząc w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Bajkowe Kukiełki”, którego organizatorem była  Szkoła  Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej.

Patronat nad konkursem sprawował Podkarpacki Kurator Oświaty i Burmistrz Ropczyc. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać kukiełkę przedstawiającą literacką postać z bajki. Spośród  aktywnych uczestników konkursu z naszej szkoły Agata Gorzelnik z klasy II zdobyła wyróżnienie za wykonanie kukiełki przedstawiającej Czerwonego Kapturka.

Na konkurs, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło około tysiąca kukiełek  z 200  szkół podstawowych z całej Polski.

Dziecięca wyobraźnia jest bardzo bogata, więc warto i należy ją pobudzać oraz motywować do każdego działania, które służy wszechstronnemu rozwojowi. Cieszy więc każde aktywne i pożyteczne spędzanie czasu, a gratulacje należą się wszystkim  uczestnikom konkursu, Agatce i pani Zofii Frączek – Skwara, która motywuje do twórczej aktywności.