14 marca 2016r. uczniowie klas IV – VI wyruszyli w naukową podróż do Leżajska. Pierwszym punktem wycieczki były zajęcia edukacyjne pt. „Symbole naszej historii” zorganizowane przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Zajęcia składały się z części teoretyczno – praktycznej oraz zwiedzania wystawy ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie pod tym samym tytułem. W trakcie zajęć uczniowie wykonali chorągiewki, a także poznali genezę i historię polskiego godła, flagi, hymnu, odznaczeń i świąt państwowych. Następnie zebrali się przed pamiątkowym „Dębem Katyńskim” upamiętniającym zamordowanego w Katyniu mieszkańca Leżajska kpt. KOP Jana Filipa, gdzie zapalili symboliczny znicz. Dodatkową atrakcją, którą specjalnie dla naszych uczniów udostępniło Muzeum Ziemi Leżajskiej było zwiedzanie wystawy Andrzeja Buszty pt. „Człowiek i świat”.
Kolejnym edukacyjnym punktem wycieczki były warsztaty medialne zorganizowane przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. W tym celu uczniowie udali się do MCK w Leżajsku gdzie mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji pt. „Uwaga! Reklamy!”. Podczas „Lekcji w kinie” uczniowie poznali definicję, mechanizmy tworzenia reklamy, sposoby manipulacji odbiorcą poprzez kreowanie sztucznych potrzeb oraz funkcję języka reklamy. Uczyli się również jak świadomie odczytywać reklamy oraz jaki wpływ wywierają na nas slogany reklamowe.
Po zajęciach warsztatowych uczniowie obejrzeli ekranizację lektury pt. „Chłopcy z Placu Broni”, z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem śledzili przygody Nemeczka.
Udział w wycieczce nie tylko uatrakcyjnił proces nauczania, ale zapewnił uczniom „żywe” i fascynujące poznawanie świata nauk humanistycznych.
Opiekę nad uczniami sprawowali: Halina Kycia i Krzysztof Leja.