/ marzec 15, 2016/ Aktualności

Takie motto przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Kobiet w naszej szkole. W nastrój uroczystości wprowadził zebranych utwór Bogusława Meca Jej portret. Następnie występujący chłopcy zapoznali licznie zgromadzoną publiczność z postaciami słynnych kobiet na przestrzeni wieków – od piękności dziejów: Kleopatry i Nefretete, do Walentyny Tierieszkowej. Nie zapomniano przy tym o naszych rodzimych kobietach np. królowej Marysieńce. Uświadomiono także niezorientowanym, kto jak odkrywa (Mężczyzna odkrył handel, wynalazł pieniądze. Kobieta odkryła pieniądze… i to zrujnowało mężczyznę.)

Karol, uczeń klasy V, jak zwykle pięknie, zaśpiewał niełatwy utwór Marka Grechuty Będziesz moją panią, natomiast dziewczęta Przemek i Adrian zrobili furorę (zwłaszcza od strony wizualnej) prezentując piosenkę Być kobietą. Nie obyło się także bez tradycyjnego już bloku wiadomości na temat aktualnych wydarzeń w świecie coraz skuteczniej rządzonym przez kobiety (Pani Adelajda G. odkryła ostatnio u siebie wielki talent. Postanowiła zarabiać śpiewem. Ludzie płacą jej chętnie i dużo za…milczenie.) Po finałowym odśpiewaniu przez męską część szkoły 100 LAT, pani dyrektor wraz z uczennicą kl. II Mają podziękowały za przygotowanie tej wspaniałej i pouczającej akademii oraz złożyły życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Mężczyzny.

Przygotowania, oprawa i organizacja uroczystości to dzieło zespołowego działania wszystkich panów pracujących w naszej szkole, za co wszystkie panie i dziewczęta składają serdeczne podziękowania.