/ styczeń 30, 2024/ Aktualności

„Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje”. Gustaw Flaubert.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością, zabawą i wszystkim, co najlepsze. W życiu i serduszku każdego dziecka, to dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo to właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych dziecięcych główkach.

W tym roku niecodzienną uroczystość zorganizowaną z okazji Dnia Babci i Dziadka świętowaliśmy 27 stycznia w piękne sobotnie popołudnie. Obchody rozpoczęły się dziękczynną mszą św. w intencji Seniorów w kościele filialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Dąbrowicy. Po mszy św. liczne grono gości i mieszkańców przybyło na dalszy ciąg uroczystości do szkoły.

W szkolnych murach Seniorzy zostali powitani przez panią dyrektor Joannę Serkiz, która nie szczędząc ciepłych słów, życzyła zgromadzonym wielu szczęśliwych lat i pogody ducha. Swoją obecnością uroczystość uświetnili znamienici goście: wójt Gminy Kuryłówka – Pani Agnieszka Wyszyńska, sekretarz Gminy Kuryłówka – Pan Roman Szałajko oraz przewodniczący Rady Gminy Kuryłówka – Pan Dominik Kusy.

Potem na scenę wkroczyły wnuczęta. W pięknie udekorowanej sali pojawili się prowadzący: Magdalena Goch i Mikołaj Dynowiec, którzy zaprosili zebranych na występy. Licznie przybyli do szkoły Seniorzy mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci zaprezentowały „Jasełka”, tańce, piosenki i pastorałki, które ćwiczyły pod kierunkiem nauczycieli oraz Pani Małgorzaty Trestki z GOK w Kuryłówce. Dopełnieniem przedstawienia było wspólne odśpiewanie toastu „Sto lat”.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do wspomnień. Biesiada przy herbatce i ciasteczkach trwała do późnych godzin. Wspólne rozmowy, śpiewy i tańce przy dźwiękach kapeli „Wiemy, o co chodzi” sprawiły, że goście czuli się jak za dawnych lat.

Pięknie dziękujemy: zespołowi śpiewaczemu „Kalina” z KGW w Kolonii Polskiej, zespołowi śpiewaczemu „Jagoda” z KGW w Dąbrowicy, kapeli ludowej z panem Tadeuszem Łapką na czele za przepiękne piosenki, muzykę i umilanie czasu naszym gościom.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania. Goście, odchodząc, z łezką w oku dziękowali za zaproszenie i gorące przyjęcie.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, którzy wsparli nasze działania finansowo i rzeczowo: pani wójt Agnieszce Wyszyńskiej, GKRPA Gminy Kuryłówka oraz Piekarni GS Samopomoc Chłopska w Kuryłówce. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pracowników GOK w Kuryłówce, Świetlicy Środowiskowej w Dąbrowicy oraz kapeli „Wiemy, o co chodzi” za pomoc w organizacji tak dużego przedsięwzięcia.