/ listopad 15, 2023/ Aktualności

„Wolność jest wielkim dobrem wówczas, kiedy umiemy świadomie jej używać do tego wszystkiego, co jest prawdziwym dobrem”. Jan Paweł II

11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki  i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanym.

 Z tej okazji uczniowie klas III – IV, przygotowali uroczystą akademię poświęconą Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa.  

W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Ogromną ciekawość zgromadzonych wywołał taniec dziewczynek z polską flagą oraz śpiew przedszkolaków.

Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony ich kolegów jak i nauczycieli oraz rodziców.