/ październik 10, 2023/ Aktualności

W dniach 2 i 3 października nasi uczniowie wzięli udział w wycieczce w Bieszczady, wyjątkowo piękne jesienią.

Zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem  Sanok,  gdzie szczególnie zachwycał Zamek, siedziba muzeum historycznego. Obejrzeliśmy unikatową kolekcję ikon oraz wystawę prac Zbigniewa Beksińskiego.  Spacerowaliśmy starym miastem, gdzie  mogliśmy spotkać dobrego wojaka Szwejka odpoczywającego na jednej z miejskich ławeczek. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach z kaligrafii w największym (i naszym zdaniem najpiękniejszym) skansenie w Polsce oraz wędrowaliśmy po zabytkowych zabudowaniach miasteczka galicyjskiego. Popołudniem odbył się spacer po zaporze solińskiej i urokliwej bieszczadzkiej okolicy.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od odwiedzin w  Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Ks. S. Szpetnara w Krośnie, gdzie zdobywaliśmy informacje o życiu i działalności naszego rodaka, księdza Stanisława. Dalszym punktem wycieczki był zamek w Odrzykoniu. Tutaj niczym bohaterowie ,,Zemsty” Aleksandra Fredry  (pamiętamy ,że akcja sztuki rozgrywa się właśnie w tej miejscowości) wspinaliśmy się po murach zamkowych i wysłuchaliśmy opowieści o życiu dawnej szlachty.

Bardzo ciekawym elementem wycieczki, który zrobił na nas ogromne wrażenie,  były warsztaty oraz pokazy wyrobu szkła i zdobnictwa zorganizowane w Muzeum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.