/ styczeń 10, 2023/ Aktualności

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 10.01.2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z policjantami.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Policjanci udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Przypomnieli również zasady postępowania wobec nieznajomej osoby i zasady poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.