/ grudzień 24, 2022/ Aktualności

W ciągu całego roku jest wiele pięknych i wyjątkowych świąt, ale Boże Narodzenie, to czas magiczny w którym dzieją się CUDA. Oczekując Narodzin Boga, ludzie jednają się, wspierają i cieszą. Święta te, jak żadne inne,  niosą ludziom radość i pokój.

Boże Narodzenie, to również czas pełen pięknych tradycji. Jedną z nich są Jasełka, które już od wielu lat są wystawiane  w naszej szkole w czasie spotkania opłatkowego.

W tym roku przygotowaniem widowiska pod okiem swoich nauczycieli zajęły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Dekoracje, uroczo przebrani aktorzy i wspólne kolędowanie przy dźwiękach harmonijki, na której przepięknie zagrał na Pan Janusz Pęcak, wprawiło nas w ciepły, świąteczny nastrój. Dzieci fantastycznie przekazały historię Bożego Narodzenia i podkreśliły jego istotę, jakim jest człowiek i jego otwarte serce na Pana Boga i na bliźniego. Po zakończonym przedstawieniu ksiądz Piotr Piechuta poświęcił opłatki , którymi symbolicznie Pani Dyrektor Joanna Serkiz składając wszystkim życzenia podzieliła się z przedstawicielami klas, przedstawicielami rodziców oraz  pracowników szkoły.

Wyjątkowe są to momenty, kiedy wszyscy możemy się spotkać, porozmawiać i razem radować. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie opłatkowe, jasełka i wspólne kolędowanie.