/ maj 11, 2022/ Aktualności, Leśne Przedszkole

„Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci.
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.” –
przedszkolaki w odwiedzinach u Misia Uszatka.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych, postanowiły sprawdzić co słychać u znanego i uwielbianego przez wszystkich misia – jakim z pewnością  jest Miś Uszatek. W tym celu wybraliśmy się do Rzeszowa, do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek.  Spotkać tam można nie tylko wesołego niedźwiadka z klapniętym uszkiem, ale też Bolka i Lolka, Reksia, Muminki, Kubusia Puchatka, Misia Colargola , Pszczółkę Maję, Smerfy, Gąskę Balbinkę, Koziołka Matołka i wielu, wielu innych znanych nam bohaterów dobranocek.

Przedszkolaki mogły obejrzeć niezwykłe i bardzo cenne eksponaty
z realizacji filmów animowanych takie jak: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy, folie animacyjne.

Dzieci obejrzały też różnorodne przedmioty z życia codziennego ozdobione wizerunkami bajkowych postaci m.in.: zabawki, figurki, ceramikę, walory filatelistyczne, numizmaty, proporczyki, plakietki, przywieszki, artykuły spożywcze i kosmetyczne, opakowania po słodkościach. Dzięki muzeum maluchy dowiedziały się jak kiedyś wyglądała produkcja filmów dla najmłodszych, w jaki sposób wprawiano postacie w ruch i ile czasu zajmowało wyprodukowanie dziesięciominutowej bajki, kto się tym zajmował oraz jakich narzędzi do tego używano.

Dodatkowo dzieci miały okazję wziąć udział w pokazach filmowych i obejrzeć kilka najpiękniejszych dobranocek. Jakież mylne było stwierdzenie pana, który nas spotkał w drodze do muzeum
i powiedział do swojej towarzyszki: „Szkoda, że te dzieci w 80% nie będą wiedziały co to za bajki” – Drogi panie przechodniu, nasze dzieci  to w 80% znały i bajki, i postacie z tych bajek. Polecamy samemu zaglądnąć do środka i ocenić jak tam jest 😊. Naprawdę warto, każdy, niezależnie od wieku, znajdzie  tam coś ciekawego dla siebie 😉.

Po wizycie w muzeum przedszkolaki dały upust swojej energii na sali zabaw „Kolorowy świat”. Tam miały czas na szalone zabawy i integrację międzygrupową.

Wyjazd ten zaliczamy do tych BARDZO UDANYCH!