/ marzec 4, 2021/ Aktualności

Pasowanie na ucznia to jedna z najważniejszych uroczystości w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Z przyczyn od nas niezależnych, nie mogła ona odbyć się w tym roku szkolnym tradycyjnie w październiku, a  rodzice  mogli jedynie podziwiać na nagranych filmach, jak dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym.

W dniu 4 marca  pani dyrektor Jadwiga Stopyra powitała gorąco nauczycieli oraz bohaterów uroczystości – uczniów klasy I, którzy na scenie, na tle ciekawej i kolorowej  dekoracji, zaprezentowali interesujący, z elementami humoru, program słowno – muzyczny przygotowany wraz z wychowawcą panem Januszem Pęcakiem i nauczycielem wspomagającym p. Sylwią Dynowiec. Pierwszaki, chcąc pochwalić się znajomością języka angielskiego, zaśpiewały także piosenkę Baby Shark , którą przygotowały z panią Elżbietą Darnia.

Po uroczystym pasowaniu, i złożeniu ślubowania, przyjętych do braci szkolnej pierwszaków pobłogosławił ks. proboszcz Piotr Piechuta.

W tym samym dniu odbyło się również uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej.

Nasi pierwszoklasiści poznali korzyści płynące z czytania i zasady właściwego obchodzenia się z książkami. Chętnie odpowiadali na zagadki dotyczące bohaterów baśniowych. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek odbyło się pasowanie, którego dokonała p. Zofia Frączek-Skwara – opiekunka biblioteki szkolnej. Serdecznie zapraszała wszystkich uczniów do częstego odwiedzania biblioteki i poznawania nowych bohaterów książkowych.

Na zakończenie nastąpiło rozdanie pamiątkowych dyplomów, oraz upominków, a dzieci zostały zaproszone na skromny, słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Roześmiane i zadowolone buzie naszych bohaterów świadczyły, że ten dzień na długo zostanie w ich pamięci.