/ październik 16, 2020/ Aktualności

„Totus Tuus” – Cały Twój, Maryjo – pod takim hasłem w czwartek 8 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XX Dnia Papieskiego.

 

Słowa „Totus Tuus” były dewizą życiową Papieża Jana Pawła II i zostały kilkakrotnie powtórzone w jego testamencie. Popularne zawołanie papieskie to cytat z dzieła św. Ludwika Marii Grignion de Montford „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” – książki, która wywarła ogromny wpływ na życie naszego wielkiego Rodaka.

W trakcie montażu słowno – muzycznego uczniowie klasy VI i VII przypomnieli nauczanie św. Jana Pawła II, zaprezentowali piękne wiersze upamiętniające Jego pontyfikat oraz przytoczyli fragmenty przemówień i homilii Ojca Świętego. Doniosłym słowom towarzyszyły wzruszające utwory muzyczne tematycznie wpisujące się w papieskie rozważania poświęcone Maryi i  potwierdzające nieustanną pamięć o wybitnym Polaku.

Uroczystość miała na celu propagowanie roli autorytetu w życiu człowieka. Św. Jan Paweł II wybrał sobie do naśladowania najpiękniejszą z ludzkich córek – Maryję – wzór wiary, godności, milczenia i słuchania. A kto dla Ciebie jest największym autorytetem? Czy czerpiesz przykład z postawy Papieża Polaka?

Nad przebiegiem Dnia Papieskiego czuwali pani Halina Kycia i ks. Piotr Piechuta.