/ maj 10, 2020/ Aktualności

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – to wyjątkowe święto. Z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu a Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego postanowiliśmy zainteresować ich świętem Dnia Ziemi.

Ze względu na panujące warunki nie mogliśmy tego dnia obchodzić w naszym przedszkolu, a jedynie we własnych domach. Zachęciliśmy więc wszystkie nasze przedszkolaki do obejrzenia bajek edukacyjnych, piosenek, krzyżówek oraz wykonania całą rodziną plakatu ekologicznego. Na zakończenie wszystkich działań rodzice wydrukowali „Medal strażnika przyrody” dla swojego dziecka.

Cieszy nas fakt, że w obchody Święta Ziemi włączyli się również bardzo aktywnie rodzice, za co serdecznie dziękujemy!