/ grudzień 11, 2017/ Aktualności

22 listopada w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym odbyły się rejonowe eliminacje Podkarpackiego Konkursu LITERATURA I DZIECI. DZIEŃ BEZ KOMPUTERA. Tematyka konkursu dotyczyła alternatywy spędzania wolnego czasu bez komputera. W związku z tym młodzi artyści (recytatorzy i wokaliści) za pomocą słowa prezentowali,  jak może wyglądać dzień spędzony bez ekranów multimediów. W konkursie uczestniczyli najlepsi uczniowie z dwóch powiatów: leżajskiego i łańcuckiego. 

Szkołę Podstawową w Dąbrowicy reprezentowały uczennice w składzie Izabela Kycia  – kl. III, Maja Darnia – kl. IV, Monika Hajdasz – kl. VII. Wykonawcy oceniani byli w dwóch grupach wiekowych: grupa młodsza: klasy I – III oraz grupa starsza: klasy IV – VII.

            Jury w składzie: Dorota Pado – aktorka, instruktor ds. teatru WDK w Rzeszowie, Edyta Gazda-Łuksa – instruktor śpiewu i muzyki WDK w Rzeszowie, Małgorzata Burda-Król – instruktor OK w Grodzisku Dolnym, Wojciech Wołowiec – instruktor OK w Grodzisku Dolnym wyłoniło laureatów konkursu i przyznało wyróżnienia.

            Po obradach Jury okazało się, że mimo ogromnej konkurencji, nasze uczennice Izabela Kycia oraz Maja Darnia otrzymały wyróżnienia w kategorii recytacja. Na pochwałę zasługuje również Monika Hajdasz, która wprawdzie nie została nagrodzona, ale godnie reprezentowała naszą szkołę. Uczennice przygotowała do konkursu pani Haliny Kycia.

{gallery}dzien_bez_kompa_2017{/gallery}