/ wrzesień 19, 2017/ Aktualności

Nasi uczniowie wzięli udział w największej imprezie popularnonaukowej w regionie!

W G2A Arenie Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce podczas Festiwalu Nauki popularyzowano naukę i najważniejsze osiągnięcia naukowe, a wśród naszych uczniów rozbudzono poważne  zainteresowanie technicznymi kierunkami. Od atrakcji naukowych można było przeżywać zawrót głowy!

 Na poziomie 0 – strefa ze stanowiskami naukowymi, na których można było dotknąć nauki z bliska i wciągnąć się w jej fascynujący świat. Wśród atrakcji były łaziki marsjańskie, drony, modele samolotów, technologie kosmiczne i planetarium. W trakcie pikniku naukowego o dobrą zabawę dbał Robot EuGenius.

 Na poziomie 1 – warsztaty z zakresu realizacji projektów, inżynierii, robotyki, automatyki, łączności i innych dziedzin mających zastosowanie w amatorskich i profesjonalnych projektach kosmicznych i lotniczych.

Na poziomie 2 – wystawy interaktywne o łącznej powierzchni ponad 600 m2, które na co dzień spotkać można w centrach nauki w Polsce i za granicą. Dzięki interaktywnym eksponatom naukowym w nowatorski, nietypowy sposób, uczniowie  mieli możliwość zapoznać się z wybranymi zagadnieniami i zjawiskami naukowymi.

 Tegoroczna edycja Festiwalu nauki nawiązywała do 80-lecia istnienia Pratt&Whitney Rzeszów, dawnego WSK “PZL Rzeszów”.

{gallery}festiwal_jasionka_2017{/gallery}