/ wrzesień 18, 2017/ Aktualności

Od 4 września br. droga do szkoły i z powrotem jest stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. O to zadbają policjanci, nauczyciele i rodzice. Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na spotkania z rodzicami oraz na pogadanki i lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariuszy z „drogówki”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

W związku z tym, dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III spotkali się z policjantem panem Grzegorzem Bajem, który w przystępny sposób zapoznał ich z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym oraz zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Dzieci dowiedziały się także, jak należy się zachować w sytuacjach  nietypowych i niebezpiecznych. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, za udzielenie cennych wskazówek dotyczących ostrożności i rozwagi na nowy rok szkolny. Te wiadomości i przestrogi są bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz w drodze do i ze szkoły.{gallery}policja_2017{/gallery}