/ marzec 14, 2017/ Aktualności

Z KOBIETAMI WIELKA BIEDA, LECZ BEZ KOBIET ŻYĆ SIĘ NIE DA,

jak mówi ludowe przysłowie, a że przysłowia są mądrością narodów, nie wypada z nimi dyskutować. Na wstępie tegorocznej krótkiej, acz treściwej uroczystości w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet, prowadzący zadał publiczności pytanie (bynajmniej nie retoryczne): Dlaczego Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca? Odpowiedź była nie tyle zaskakująca, co oczywista: Bo kobiety to ósmy cud świata.

 

W kolejnej scence kabaretowej pt. Kobieta w oczach mężczyzny wybitna specjalistka z zakresu kobietologii, pani Genowefa Femina toczyła zażartą dyskusję okraszoną humorem, skeczami, których akcja działa się w różnych okresach historycznych i piosenkami (np. Nie było Ciebie tyle lat. Nie płacz Ewka), ze znanym męskim szowinistą doktorem Euzebiuszem Prawoskrętnym, na temat wiodącej roli mężczyzny w świecie a prawami kobiet. Niestety nie udało się doprowadzić do pogodzenia zwaśnionych stron.

Na zakończenie przedstawiciel męskiego grona pan Krzysztof Leja złożył wszystkim dziewczynkom, nastolatkom i kobietom najserdeczniejsze życzenia, za które z wdzięcznością (i wdziękiem) podziękowały panie dyrektorki Małgorzata Leja i Lucyna Pietrycha.