/ październik 23, 2016/ Aktualności

„Oto nadeszła pora taka – by ucznia zrobić z przedszkolaka”… Tymi słowy rozpoczęła się  uroczystość  Pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy.

 

Pierwszoklasiści odświętnie ubrani, z radosnymi minami raźno wkroczyli na szkolną scenę. Powitani i gorąco zachęceni do występu przez prowadzącą akademię przewodniczącą Samorządu Szkolnego Erykę Król zapewniali zgromadzonych rodziców, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów, że „ na naukę mają chęć”. Wprowadzeni w poetycki sposób w szkolne życie przez koleżanki i kolegów z klasy drugiej złożyli uroczystą przysięgę, a następnie zostali „pasowani na uczniów” przez dyrektor Małgorzatę Leja. W dalszej części uroczystości głos zabrał ksiądz Proboszcz Stanisław Sroka błogosławiąc nowo przyjętych do braci szkolnej pierwszaków.

I oto 25 października 2016r. nasi pierwszoklasiści stali się oficjalnie pełnoprawnymi członkami  społeczności szkolnej Szkoły  Podstawowej w Dąbrowicy. Jak co roku koleżanki i koledzy z klas młodszych obdarowali uczniów klasy pierwszej własnoręcznie zrobionymi upominkami, a rodzice przygotowali słodkie przyjęcie. Piękną tematyczną scenografię przygotowała Pani Zofia Frączek-Skwara. Nad całością przedsięwzięcia czuwała wychowawczyni klas I i II Pani Lucyna Pietrycha.